| 18+ | Stödlinjen Spela Ansvarsfullt | Villkor gäller
header-bg

Några få spelare saknas för att nå garantin på The Festival i Bratislava

Dag 1C i Main Event var The Festivals största dag med 245 deltagare - 147 spelare plus 98 re-entries. Efter att dagen avslutades halv nio spelade ytterligare 72 spelare turbo flight dag 1D som startade kl. 22.00.

Det totala antalet deltagare i Main Event ökade därmed till 557. Det är en imponerande siffra för en turnering efter covid i mitten av veckan, men fortfarande en bit ifrån de nödvändiga 600 spelarna för att nå garantin. Men registreringen är fortfarande öppen för de två första nivåerna av dag 2 också.

#SpelareLandChipsFlight
1Pavol MelicharSlovakia2230001/A
2Jozef KomornySlovakia1818001/B
3Stig Timothy Roger HaeroldSweden1790001/C
4Daniele GrassiAustria1701001/C
5Filip SramkaSlovakia1690001/C
6Nemanja MilovanovicSerbia1673001/B
7Rooij Thomas Dirk DeNetherlands1620001/B
8Markus GanglbauerAustria1617001/C
9Kristian RoeyslandNorway1588001/A
10David VedralAustria1584001/C
11Adi RajkovicAustria1566001/B
12Viktor Tobias AakerlundSweden1535001/A
13Andrej CintulaSlovakia1535001/B
14Nicolas Jean SteilsBelgium1525001/C
15Jon Kristian KyteNorway1506001/A
16Edmond AlaAustria1500001/C
17Michael UguccioniItaly1491001/B
18Miroslav LelekSlovakia1490001/C
19Robert Gustav SvedinSweden1488001/A
20Patrik CiklaminiSlovakia1485001/A
21Marian FlesarSlovakia1476001/C
22Patrick Maxime S JowaBelgium1457001/C
23Mario EderAustria1437001/C
24Peter BumbaAustria1428001/C
25Dushko BogoevskiMacedonia1393001/C
26Thomas Erik LindSweden1390001/B
27Martin IlavskySlovakia1377001/C
28Tomas VojtekSlovakia1371001/B
29Erik SefferSlovakia1330001/A
30Henry Frank ManiaGermany1320001/C
31Marjan MitrovskiMacedonia1310001/C
32Polys ChristouEgypt1299001/C
33Igor PanakSlovakia1272001/C
34Maksym RonshynUkraine1259001/C
35Jozef KrajanSlovakia1242001/A
36Aleksandar TomovicSerbia1240001/B
37Mihaly Laszlo JancsoEngland1232001/D
38Peter CekanSlovakia1219001/C
39Peter VargaSlovakia1219001/B
40Bo Richard LindbergSweden1191001/B
41Sebastian SupperGermany1166001/C
42Carina WaldSweden1161001/B
43Vlada PetrovichBulgaria1159001/D
44Daniel KoloszarHungary1151001/A
45Jeraint James HazanEngland1125001/A
46Andras HalasiHungary1115001/B
47Marcin Leszek StachyraPoland1110001/C
48Juraj ValaskySlovakia1110001/C
49Barnabas NagyHungary1095001/C
50Claas StoobDenmark1089001/D
51Stefan ReiserGermany1084001/C
52Gerald KarlicAustria1077001/A
53Peter Tobias BergmanSweden1072001/C
54Joni Juhani SaloFinland1061001/A
55Julian HeroldGermany1059001/A
56Skommar Carl Hans HanssonSweden1057001/B
57Dan Morgan WaldSweden1050001/C
58Vladimir BednarSlovakia1046001/C
59Benjamin MekinulowAustria1043001/D
60Yaron Zeev Nisim MalkiBulgaria1041001/A
61Robert SlobodaSlovakia1030001/C
62Vega Carlos Antonio PezziaFinland1020001/C
63Tiikka Veikko Tapani TiensuuFinland1014001/D
64Joshua James StewartIreland1011001/D
65Harald Matthaeus SammerGermany1010001/C
66Oerjan SkommoNorway1007001/C
67Tomche SpaseskiMacedonia1005001/C
68Vlantouts KourkaGreece986001/D
69Robert Markus MannerGermany981001/D
70Dusan SninskySlovakia965001/C
71Dimitri Thierry PrzybylFrance942001/A
72Kaidar ViikmanEstonia942001/B
73Dominik ZnasikSlovakia938001/A
74Peter MuhlbekAustria929001/C
75Panagiotis ChantzarasGreece925001/A
76Tomi Petri BondarewFinland916001/D
77Frank Ronald ReichelGermany890001/C
78Tomas ChmelaSlovakia878001/D
79Lars Greger LarssonSweden868001/C
80Sami Aleksi PulliainenFinland864001/B
81Petr Czech VlcekRepublic852001/D
82Mark JoaEstonia844001/A
83Quoc Dung Kalle LySweden841001/C
84Jami Joonas LopperiFinland838001/C
85Jiri Czech KocabRepublic831001/C
86Karoly IgnaczHungary829001/D
87Goran HristovskiSlovakia822001/B
88Ingvar Oskar SveinssonIceland821001/B
89Jiri Czech NogaRepublic819001/A
90Per Erik Johan LindqvistSweden815001/C
91Bernhard HaiderAustria805001/C
92Robert Peter JamesEngland805001/C
93Aare HaapsalEstonia796001/B
94Renato Ricardo RusmigoCyprus793001/C
95Milos ZerzevskiSerbia786001/C
96Helmut HoflehnerAustria782001/C
97Szerhij DanasevszkijHungary752001/A
98Emil Andreas KarhuSweden743001/C
99Samir KuchMacedonia741001/C
100Richard VladarSlovakia736001/C
101Martin Rottem DahleNorway735001/C
102Ville Jyrki Santeri PohjalainenFinland735001/A
103Ylva Kim ThorsrudNorway733001/B
104Gia Ann Sophie CarnestroemSweden730001/C
105Miklos ZsuffaHungary700001/C
106Rasmus Joakim AadjersSweden691001/A
107Ondrej Czech JakubcikRepublic677001/C
108Persson Per Simon HesserudSweden668001/C
109Rico Noelia IvarsSweden667001/B
110Patrik KlacanSlovakia665001/D
111Didier Claude H PirardBelgium665001/C
112Fabian GumzDenmark656001/B
113David Czech TaborskyRepublic645001/B
114Samuel StranakSlovakia636001/A
115Rajmund ErosHungary633001/D
116Erich SchielAustria613001/A
117Tibor Tamas BarthaHungary609001/A
118Andras MatraiHungary609001/D
119Martin MauthnerAustria608001/B
120Sebastian Czech KosRepublic606001/C
121Harwin SchreijmenNetherlands605001/B
122Peder BehrSweden602001/A
123Leese Leo Dominic WorthingtonEngland602001/B
124Sandor DudasHungary600001/C
125Mariusz FilosekSweden599001/C
126Giuseppe Davide SaittaItaly596001/A
127Konstantinos SouliotisGreece595001/D
128Dan Gunnar Joakim OlinSweden590001/D
129Marek BlaskoSlovakia578001/B
130Pasi Petteri KakkonenFinland565001/C
131Riku Aleksi MaeaettaeFinland565001/C
132Michael AllmrodtGermany563001/D
133Kristoffer Lars Tommy WintersteinSweden563001/C
134Fredrik Oskar BobergSweden561001/B
135Peter Michael HankeAustria560001/B
136Felix MuellerAustria544001/C
137Viktor Emil Petter ErikssonSweden541001/B
138Aase Lars Iver ErdalNorway521001/D
139Miklos BanyaszHungary517001/C
140Tor Anton Myrvold WeloNorway512001/A
141Anna Janina Cecilia MalmiSweden509001/C
142Giorgi MevlupishviliGeorgia507001/D
143Argo GaramagaEstonia498001/B
144Jaakko Antero KaeyhkoeFinland489001/B
145Igor MatarugaSerbia480001/B
146Stefan Bo RundstromSweden480001/C
147Toivo OjasooEstonia477001/B
148John Michael Bengt EkdahlSweden476001/C
149Thomas SchoonjanaBelgium464001/A
150Tim Robin ForsbergSweden463001/B
151David Czech KristekRepublic463001/C
152Matias Hannu Johannes AlankoFinland457001/D
153Thomas ScholzeDenmark453001/B
154Amanda SidarkSweden453001/D
155Jiri Czech HoracekRepublic449001/B
156Patrik KunikSlovakia446001/D
157Per Erik GjeltenNorway440001/B
158Lucas Viktor SandstroemSweden437001/B
159Gianluca PetranoItaly430001/C
160Tamas GyoriHungary422001/A
161Giovanni GiudiceItaly421001/B
162Leif Sondre JensenNorway413001/B
163Andreas KlattGermany413001/C
164Shane DempseyIreland400001/A
165Marcin Igor PuczylowskiPoland400001/B
166Den Berge Jason VanBelgium393001/C
167Martin VittekSlovakia393001/B
168Andrej ImrichSlovakia392001/C
169Charalampos ChatzithomaGreece388001/C
170Tomas BenadikSlovakia386001/C
171Pavol KurtulikSlovakia385001/C
172Robin Xaver William HegeleGermany383001/C
173Devid BerlinLithuania382001/D
174Dawid MikluszkaPoland379001/C
175Ilmari Erkki Olavi SukanenFinland373001/D
176Walter WeiszAustria365001/B
177Luka BojovicRomania358001/B
178Wolfgang Josef LemmensGermany354001/B
179Patrick BeuterGermany347001/C
180Jonas Bo KovacsSweden346001/B
181Sebastian Peter GaehlGermany341001/C
182Roman OkolicanySlovakia341001/C
183Karl Erik DrakenbergIreland334001/A
184Martin BartosSlovakia328001/A
185Johan Bengt Aake EkdahlSweden317001/D
186Lars Aake Mattias EklundSweden308001/C
187Petri Juhani JuurikkalaFinland305001/D
188Pavel ChalupkaSlovakia303001/A
189Tamas GrabicsHungary302001/A
190Jakob Ferdinand MiegelDenmark291001/B
191Ankh Lumir FaveroFrance286001/C
192Georgios Angelos TavoularisGreece282001/C
193Stanislav KolenoSlovakia280001/A
194Florian Stephan LoehnertDenmark280001/D
195Axel ThorenNetherlands276001/B
196Johan Fredrik LendeniusSweden271001/B
197Fotios KonstantinosGreece266001/B
198Dominik DessetSlovakia260001/B
199Petr Czech KubenkaRepublic251001/B
200Branislav OndrusSlovakia250001/C
201Mati PirnIsrael237001/D
202Nils Gustav VadenbringSweden232001/C
203Luboslav BafiaSlovakia224001/D
204Andries Jacob SwartNetherlands224001/A
205Michael Markus KopietzGermany219001/C
206George Robert United SanfordKingdom217001/D
207Matej KovalikSlovakia216001/D
208Jakub Franciszek SzczotkaPoland215001/C
209Nikolas KvasaiSlovakia205001/D
210Christina Joergensen SolliNorway203001/D
211Jakub Krzysztof OjrzynskiPoland202001/A
212Gabor Endre SkrinyarHungary201001/D
213Ville Valtteri VainioFinland200001/B
214Ruben Kristian GraeveNetherlands189001/C
215Frans Linus Alexander CarlevagSweden174001/D
216Vlastimil Czech KudelaRepublic128001/C
217Martin VrbackySlovakia109001/C
218Hristina NikolicSerbia103001/D

Blackjack avslutad

Medan huvudevenemanget pågick avslutades Blackjack-eventet i grannrummet. Andreas Hoglund vann Blackjack-turneringen och tog hem 1800 euro och en fantastisk pokal. Rouletteventet avslutas idag med 6 spelare som delar på priserna.

Andreas Hoglund - vinnare av Blackjack Championship

Kommer snart

Förutom dag 2 i Poker Main Event kommer det att finnas en annan höjdpunkt, Highroller-eventet €1100 NLH Highroller. En Open Face Chinese-turnering kommer också att inledas tillsammans med den första slotsturneringen någonsin.

Comment on that

Ditt meddelande väntar på godkännande